Aktuality

Přijděte se podívat na výstava fotografií vědců a vědkyň z ÚBO, která je nazvaná "Fascinující svět zvířat". Výstava vznikla na konci roku 2023 jako…
Brno 1. února 2024 U březích samic netopýra rezavého se mění množství a druhy netuberkulózních mykobakterií, které u jiných zvířat mají negativní dopad na…
Průlomový výzkum vedený českými vědci odhalil, jakým způsobem vznikala biologická rozmanitost v Africe. Na příkladu drobných hmyzožravců bělozubek experti potvrdili, že centrem biodiverzity je Etiopská…
Brno 19. ledna 2024 U goril horských žijících v masivu Virunga v Africe převažuje jeden druh tasemnice, kterým jsou nakažena téměř všechna zvířata. Mezinárodní výzkum vedený…
Brno 16. ledna 2024 Genetická variabilita je základem biologické rozmanitosti, důležitým předpokladem životaschopnosti druhů. Mezinárodní vědecký tým v nové studii přináší návod, jak sledovat změny…
Vysoká hladina cukru v krvi znamená pro člověka problém, to ale neplatí u těch druhů ptáků, které mají hladinu krevního cukru vysokou přirozeně. Ukázala…
Všechny zájemce o zajímavosti ze světa zvířat srdečně zveme na pravidelné diskuze a setkání, která pořádáme ve spolupráci se Zoo Brno. 5. 3. 2024,…
Přednáška Mirka Čapka proběhne v Centru kulturní antropologie MZM - pavilon Anthropos v Pisárkách, Pisárecká 5, Brno, ve čtvrtek 4. ledna 2024 v 16:30…
30. 12. 2023
The project funded by Horizon Europe (HORIZON-CL6-2023-BIODIV-01) aims to gain crucial insights into the conservation of breeding, stopover and non-breeding habitats of 14 species…
20. 12. 2023
Fotografie Michala Šulce "Na dlani" byla vybrána na výstavu Vědy fotogenické a rovněž do popularizačního kalendáře. "Vybrání mé fotografie mi udělalo velikou radost," říká…
14. 12. 2023
Prvním z nich je projekt Ivo Rudolfa nazvaný "Klíšťaty přenášená mikrosporidióza: klíšťata jako opomíjený zdroj lidských mikrosporidiových infekcí." Hlavním cílem tohoto společného projektu Ústavu…
« První ‹ Previous 1 2 3 4 12 30 Next › Poslední »