Aktuality

Brno 4. března 2024 Embryogenezí, vývojem zárodku, procházejí všichni živočichové. Donedávna se myslelo, že hlavním cílem rané embryogeneze je správně zahájit vývojové procesy. Mezinárodní…
Přednáška O vlhách – klenotech oblohy v podání Ondřeje Kauzála z Ústavu biologie obratlovců ve Studenci se bude konat v úterý 19. března od…
Brno 26. února 2024 Zvládnou přečkat i opakované extrémní teploty okolí. Vystavení vysokým teplotám však u embryí čolka výrazně ovlivňuje délku vývoje, velikost vylíhlých…
Brno 22. února 2024 Počet velkých šelem klesá. Vědci z Ústavu biologie obratlovců AV ČR se v nové studii soustředili na levharta skvrnitého, na to, jak…
Přijděte se podívat na výstava fotografií vědců a vědkyň z ÚBO, která je nazvaná "Fascinující svět zvířat". Výstava vznikla na konci roku 2023 jako…
Brno 1. února 2024 U březích samic netopýra rezavého se mění množství a druhy netuberkulózních mykobakterií, které u jiných zvířat mají negativní dopad na…
Průlomový výzkum vedený českými vědci odhalil, jakým způsobem vznikala biologická rozmanitost v Africe. Na příkladu drobných hmyzožravců bělozubek experti potvrdili, že centrem biodiverzity je Etiopská…
Brno 19. ledna 2024 U goril horských žijících v masivu Virunga v Africe převažuje jeden druh tasemnice, kterým jsou nakažena téměř všechna zvířata. Mezinárodní výzkum vedený…
Brno 16. ledna 2024 Genetická variabilita je základem biologické rozmanitosti, důležitým předpokladem životaschopnosti druhů. Mezinárodní vědecký tým v nové studii přináší návod, jak sledovat změny…
Vysoká hladina cukru v krvi znamená pro člověka problém, to ale neplatí u těch druhů ptáků, které mají hladinu krevního cukru vysokou přirozeně. Ukázala…
Všechny zájemce o zajímavosti ze světa zvířat srdečně zveme na pravidelné diskuze a setkání, která pořádáme ve spolupráci se Zoo Brno. 5. 3. 2024,…
« První ‹ Previous 1 2 3 4 5 6 14 32 Next › Poslední »