30. Festival ptactva letos oslavíme ve Studenci a Tišnově

V roce 1993 se Česká společnost ornitologická přidala k nové mezinárodní kampani EuroBirdwatch, která letos oslaví 30. výročí! Tato úspěšná kampaň již tradičně probíhá o prvním říjnovém víkendu, během něhož ornitologové z České společnosti ornitologické organizují pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Do této akce se letos zapojí i vědci z Ústavu biologie obratlovců, a to hned dvěma akcemi, které proběhnou ve Studenci a v Tišnově.

Festival ptactva ve Studenci

Sraz v sobotu 1. 10. 8:20 ve Studenci (okr. Třebíč) před Ústavem biologie obratlovců AV ČR. Čeká Vás krátká vycházka kolem Studeneckých rybníků a pokud počasí dovolí i ukázka kroužkování. Sebou vhodné oblečení a obuv do přírody, dalekohled a dobrou náladu! Předpokládaný konec v 11:00.

Exkurzi povede Ondřej Kauzál (ÚBO) (o.kauzal@gmail.com) a Oldřich Tomášek (ÚBO) (oltmsk@gmail.com). Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, trasa je průjezdná s terénními kočárky.

Festival ptactva v Tišnově

Sraz v neděli 2. 10. v 8:30 v Tišnově na konci ulice K Čimperku – na Růzcké cestě u kamene s kolem (https://mapy.cz/s/geratavamo). Krátká vycházka podzimní přírodou završená komentovanou ukázkou kroužkování ptáků. Akce proběhne za každého počasí. Vhodné oblečení do přírody, dalekohled a dobrou náladu s sebou! Předpokládaný konec v 11:00.

Exkurzi vede Petr Procházka (ÚBO) (prochazka@ivb.cz) a místní organizátor Tereza Karasová (tereza.bolckova@gmail.com, 732 464 238).

Obě akce pořádá Česká společnost ornitologická ve spolupráci s Ústavem biologie obratlovců AV ČR.

Soubory ke stažení

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email